Strzegom CUP 2016 - III miejsce

W niedzielę 4 grudnia na hali OSiR Strzegom rozgrywany był turniej "Strzegom CUP 2016" rocznika 2007. W turnieju wzięło udział 10 dolnośląskich drużyn. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy. UKS Lechia 2007 grał w grupie II:

• UKS Lechia Dzierżoniów 2007
  • Karolina Jaworzyna Śląska
  • Bolko Bolków
  • AKS Strzegom
  • Polonia Stal Świdnica

W całej fazie grupowej nie przegraliśmy meczu (3 wygrane i jeden bezbramkowy remis), niestety w ostatecznym rozrachunku zabrakło nam bramek i zajęliśmy ostatecznie drugie miejsce w grupie co pozwoliło nam na rozegranie meczu o trzecie miejsce w turnieju (mecz z 2 zespołem pierwszej grupy).

Wyniki fazy grupowej:

• Karolina Jaworzyna Śl. - Bolko Bolków -     0:3
  • UKS Lechia - AKS Strzegom -                  2:0
  • Polonia Świdnica - Bolko Bolków -              0:3
  • AKS Strzegom - Karolina Jaworzyna Śl. -    1:1
  • UKS Lechia - Polonia Świdnica -                2:1
  • AKS Strzegom - Bolko Bolków -                 0:3
  • Karolina Jaworzyna Śl. - Polonia Swidnica - 1:0
  • UKS Lechia - Bolko Bolków -                      0:0
  • Karolina Jaworzyna Śl. - UKS Lechia -         0:3
  • Polonia Świdnica - AKS Strzegom -             1:3

W meczu o 3 miejsce UKS Lechia rozegrała bardzo emocjonujący mecz z drużyną gospodarzy AKS Strzegom. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze. Prowadzili do ostatnich sekund, kiedy to na kilka sekund przed końcem meczu sędzia podyktował rzut wolny dla Lechitów. Wspaniałe rozegranie z niewygodnego kąta rozegrał Kuba, podając do lepiej ustawionego Marcina, ten na 3 sekundy przed końcem meczu umieścił piłkę w bramce gospodarzy wyrównując 1:1. Końcowy gwizdek i kolejne emocje, rzuty karne. WYGRALIŚLMY 3:2. III miejsce dla UKS Lechia Dzierżoniów. W meczu finałowym zmierzyły się drużyny Bolko Bolków i Javoria Jawor, wynik 0:3 dał pewne zwycięstwo w turnieju zespołowi z Jawora. Gratulacje.

Duże podziękowania dla organizatorów całego turnieju. Dużo emocji, atrakcji i Mikołaj dla najmłodszych gwiazd piłki nożnej.